(0)

Erik Reçeli - Ev Yapımı

77,00TL

  • Üreticiler Ev-Yapımı
  • Ürün Kodu: 1051
  • Ürün Birim: Adet
  • Stok Durumu: Stok Tükendi
  • Vergiler Hariç: 70,00TL
Ürün Tükendi

Etiketler: Erik Reçeli, Ev Yapımı

Ev Yapımı Erik Reçeli

** 0,5 Litre paket fiyatıdır.


  • Ev Yapımıdır
  • Doğal Erik meyvesinden kaynatılarak üretilmiştir
  • Su  + Şeker + Meyve haricinde hiçbir katkı maddesi yoktur


-------------------------

Erik, çeşitli sağlık yararlarının yanı sıra son derece besleyicidir. Bazı kronik hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olabilecek lif ve antioksidanlar ile birlikte birçok vitamin ve mineral içerirler.


Erikler, sağlıklı bileşenler, vitaminler ve mineraller ile yüklüdür. Bunlar A vitamini, C vitamini, folat, K vitamini, B1 vitamini ve magnezyum, fosfor, çinko, kalsiyum, çinko, florür ve potasyum gibi minerallerin güç kaynağıdır. Ayrıca diyet lifi sağlarlar ve zararlı yağlar olmadan düşük kaloriler sunarlar.


Eriğin sağlığa olan faydaları arasında; hazımsızlıktan kurtulma, grip enfeksiyonu ve kaygı ile ilgili sorunlar yer alır. Eriğin antioksidan gücü osteoporoz, maküler dejenerasyon, kanser, diyabet ve obezite gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynar. Erik, sağlıklı kolesterol, kardiyovasküler sağlık, bilişsel sağlık, bağışıklık sistemi gücü, hücresel sağlık, elektrolit dengesi, sinir sistemi ve cilt bakımı ve kanın pıhtılaşmasına da yardımcı olur.


Yüksek miktarda lif içerdiği için bağırsakların çalışmasını sağlar. Özellikle kabızlık durumunda kuru erik tercih edilmelidir. Bağırsakları çalıştırması nedeniyle düzenli tüketimi sonucu kolesterol seviyesinde düşüş, bağırsak kurtlarının tedavisi ve kolon kanserine karşı koruyucu olarak tüketilebilir.


Östrojen hormonunun dengede olmasını sağlar. Bu nedenle menopoz dönemindeki kadınların menülerine ilave etmeleri önerilir.


Özellikle kırmızı erikte bulunan antioksidanlar, serbest radikaller ile savaşarak kalp-damar hastalıklarına, astım, bronşit ve kansere karşı koruyucu etki gösterir.


Kolesterol ve diyabet yani şeker hastalıklarını engeller. Antioksidan özelliği nedeniyle damarları tıkanmaya karşı korur. Kanı temizleyici özelliği de bulunmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.