(0)

Teslimat ve İade

Alınan tüm ürünler kargo olarak gönderilmektedir. Bulunduğunuz il ve ilçeye göre siparişiniz kargoya verildikten sonra 2-5 iş günü içerisinde ürünlerinizi size ulaştıracaktır.

Kargonuzu teslim alırken lütfen paketi açarak ürünlerin durumunu kontrol ediniz ve sorun varsa tutanak tutturunuz. Ürününüz hasarlı ise teslim almayınız. Kargoyu size ulaştıran personele Hasar Tespit Tutanağı tutturmayı unutmayınız. Daha sonra yapılacak itirazlarınız kabul edilmeyecektir. 

Kargolama işlemi siparişi verdikten sonra ödeme onayı alınmasıyla maksimum 5 gün içinde yapılmaktadır. Stoklu üretim yapılamadığından eğer siparişlerinizde, sepetinize eklediğiniz ürün tükenmiş ise veya tekrar yapılması zaman alacak ise mutlaka size bilgi verilecektir. Temini imkansızlaşan durumlarda ödeme iadesi yapılacaktır.

Alıcılar vermiş oldukları siparişlerde kargosunu takip etmek durumundadırlar. Kargonun geri dönmesi durumunda kargonun tekrar gönderilmesi için alıcı tekrar kargo ücreti ödemek durumunda kalacaktır. 

Kapıda ödeme sisteminde alıcılar 10 TL ek ücret öderler. Bu kargo firmalarının aldığı ek ücrettir. 150 TL ve üzeri alışverişlerde eğer ki kapıda ödeme seçeneği tercih edilirse kargo ücreti ödenmez fakat 10 TL kapıda ödeme farkı alıcı tarafından ödenir. 


Mobilya vb. büyük hacimli ve hassas ürünler ürünleri özel paketleme ve kargo gerektirdiğinden şehirdışı teslimler ek kargo ücrete tabidir.


Yurtdışına kargo gönderimi yoktur.


İade Koşulları


Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde sözleşme koşulları kapsamında iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.


Taze ve kurutulmuş meyve/sebze ürünlerinde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek satıcıya iletilmesi gerekmektedir. 


Niteliği itibari ile iade edilemeyecek ürünler, veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Ambalajı açılıp herhangi bir sorun olmamasına rağmen tadı beğenilmeyerek, damak tadına uymadığı veya beklentiyi karşılamadığı gerekçesi ile cayma ve iade hakkı kullanılamaz.


Herhangi bir bozulma, kırılma, ambalajlama veya üretim hatası gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı tamamen açılmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek e-mail ile sorunun yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.


Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.


Gıda kategorisinde ürünü teslim alıp bir miktar tükettikten sonra uygun olmayan muhafaza koşullarında kalmasından ötürü tamamen doğal katkısız olan ürünlerimizde tadında bozulma olması durumunda cayma-iade hakkı bulunmamaktadır.


İade etmek istediğiniz ürünlerin, Kargo ücreti müşteriye aittir.


İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde iletilmektedir.