(0)

Kuru İncir

132,00TL

  • Üreticiler Ev-Yapımı
  • Ürün Kodu: 1012
  • Ürün Birim: Kg
  • Stok Durumu: Stok Tükendi
  • Vergiler Hariç: 120,00TL
Ürün Tükendi

Etiketler: Kuru İncir, Ev Yapımı

Kuru İncir

** 1 Kg paket fiyatıdır.


------------------

İncir, mutfağınızda geniş yer bulabilecek bir meyvedir. En çok reçeli ile bilinmesinin yanı sıra birçok tatlıda da kullanılır. Hamur işleri içinde de değerlendirebileceğiniz incir bu sayede şekeri azaltmak isteyenlerin besin kaynaklarının da başında geliyor. Çay olarak ve çay karışımlarında da incir sıklıkla görülür. Güzel bir atıştırmalık olmasının yanında kuş gibi evcil hayvanların da yemi olarak kullanılmaktadır.


İncir, içerdiği lifler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla vücudunuzun doğal koruyucusudur. İncir, içerdiği lifler, vitaminler, mineraller, antioksidanlar, vücudunuzun doğal koruyucusu niteliğindedir. Ayrıca potasyum kaynağı olması, sodyum ve magnezyum içermesi, zengin bir C vitamini deposu olmasının yanında B3, B6, B2, K vitaminlerini de çok fazla içermesi nedeniyle vücudunuzda bir çok hastalığa karşı doğal bir savunma mekanizması oluşturmaktadır. 


İncirin içinde bulunan yüksek miktarda kalsiyum, demir ve potasyum, yüksek miktarda lif ve az yağ ile birlikte, tek başına yenilmesini veya yoğurt, salata ve mısır gevrekleri üzerine konularak veya yoğurt, salata ve soslarla karıştırılarak günlük öğününüze dahil edilmesini sağlar. 


İncir birçok besine göre çok az miktarda yağ içermesi sayesinde özellikle kalp sağlığına katkısı yadsınamaz. Ayrıca incir meyvesinin az miktarda kalori içermesine rağmen yüksek enerji kaynağı olması zayıflamak isteyenler ve sağlıklı bir şekilde kilolarını korumak isteyenler için çok önemli bir besin ve enerji kaynağıdır.  Sindirim sorunu yaşayan kişilerde sindirimi kolaylaştırıyor. 


İncir düşük kalorili bir meyvedir. Bu yüzden diyet listelerinde mutlaka yer almaktadır. Yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıklarını önleyici özelliği bulunmaktadır. Kabızlık ve sindirim sorunu yaşayan kişilerin incir tüketmesi sindirim sorunlarına çözüm olacaktır. Diyabet hastalarının yiyecek listesinde yer alabilecek bir meyve olacaktır. Kemik sağlığı açısından da önemli yere sahiptir. 


İncir içerisindeki kalsiyum kemiklerin güçlenmesinde yardımcı olmaktadır. Antioksidan bakımından en zengin kuru meyve incirdir. Bu yüzden göz hastalıklarından korunmamıza destek olur. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.