(0)

Nif Organik - Süper Toprak 5 Lt

29,90TL

  • Üreticiler Nif Organik
  • Ürün Kodu: 1082
  • Ürün Birim: Adet
  • Stok Durumu: Stok Tükendi
  • Vergiler Hariç: 25,34TL

Ürün Seçenekleri:

Ürün Tükendi

Etiketler: Gübre, Torf, Perlit, Pomza

Nif Organik - Süper Toprak

Sağlıklı, uzun ömürlü bitkilerin yetiştirilmesi ve saksı değişimlerinde kullanılan, içeriğinde bitki besin elementlerince zengin, besleyici doğal katkılar bulunan özel karışım toprağımızdır. Zengin besin değerleri ile bitkilerin sağlıklı beslenmesi ve hızlı büyümesini sağlar.


SÜPER TOPRAK

5, 10 ve 40 lt’lik özel ambalajlarda ve dökme olarak sunulmaktadır.


GENEL KULLANIMA UYGUN STERİL VE ORGANİK ÜRÜN

İç ve dış mekanlarda, saksılarda, sağlıklı ve uzun ömürlü bitkilerin yetiştirilmesinde kullanılmak üzere üretilen besleyici doğal katkılar barındıran özel karışım toprağıdır.


ÖZELLİKLER

Nif Organik Süper Toprak; içinde barındırdığı zengin besin değerleri ile bitkileri sağlıklı besler, hızlı ve dengeli büyütür, hastalıklara karşı dirençli tutar.


KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekan bitkilerinde, sebze yetiştiriciliğinde, saksı değişimlerinde, açık alan fidan yetiştiriciliğinde kullanım için uygundur.


Saksı Değişimi

Genellikle her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında saksı ve toprak değişimi yapılmalıdır. Saksı değişiminde eski saksıdan bir boy daha büyük saksı seçilmelidir. Saksı dibine drenaj için bir avuç Nif Organik Cüruf konulması uygundur. Daha sonra bitkinin eski toprağı ve uzun kökleri temizlenir ve saksıya yerleştirilir. Nif Organik Süper Toprak ile toprak kapasitesinin 1/10 u kadar Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi karıştırılarak bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede /bitki besin elementlerince zengin bir kışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır


Açık alan fidan dikiminde

Fidan için açılan çukura 2/3 oranında Nif Organik Süper Toprak ve 1/3 oranında Nif Süper Torf ve bir avuç Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi karıştırılarak uygulanır. Dikim yapılarak fidan etrafı sıkıştırılır ve sulama yapılır.


Çim Bakımında

Çim alanlarındaki seyrek ve bozuk kısımlar her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında Nif Organik Süper Toprak ve Nif Organik Çim Kapak Harcı ile tamir edilir.


KULLANIM ZAMANI

Fide ve tohum ekimleri sonbahar ve ilkbahar aylarında, saksı değişimleri ise bitkilerin uyku zamanı olan Ocak, Şubat ve Mart ayları olan yapılması uygundur.


ÖNERİLER

Bitkilerin sağlıklı gelişimi için ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Süper Toprak ve Katı Çiftlik Gübresi ile destekleyiniz


ANALİZ DEĞERLERİ

pH 6,4-6,60 (Nötr) EC 1-2 mS/cm Organik Madde oranı min %40-50

Malzeme
Ahşap Ahşap malzemeden hazırlanmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.