(0)

Nif Organik - Süper Torf - Çiçek ve Saksı Toprağı 20 Lt

69,00TL

  • Üreticiler Nif Organik
  • Ürün Kodu: 1061
  • Ürün Birim: Adet
  • Stok Durumu: Stok Tükendi
  • Vergiler Hariç: 58,47TL
Ürün Tükendi

Etiketler: Gübre, Torf, Perlit, Pomza

Nif Organik Süper Torf - Çiçek ve Saksı Toprağı

Tüm iç ve dış mekân bitki yetiştirilmesinde, saksı değişimlerinde kullanılan, tamamen organik bir üründür.

Sarıçamların yıllarca birikerek oluşturduğu katmanlar fermente edilip özel formülle bünyesine ilave edildikten sonra ortaya çıkan süper torf, tohum ekimlerinde, yastıklarda ve viyollerde kullanılır.

Bünyesinde makro bitki besin maddeleri barındırır ve bu yüzden kullanırken kimyasal gübreye ihtiyaç duyulmaz.

Sağlıklı organik ürünler için ideal bir özel karışım toprağıdır.

Fide toprağı , Bitki Toprağı, Çiçek Toprağı ,Saksı Toprağı olarak kullanabilirsiniz .


GENEL KULLANIMA UYGUN STERİL VE ORGANİK ÜRÜN

Tüm iç ve dış mekan bitki yetiştirilmesinde saksı değişimlerinde kullanılan Göl kenarlarında ve su altındaki arazilerde yetişen bitkilerin su dibinde yıllar içinde çürümesi ile oluşan tamamen organik bir üründür.


ÖZELLİKLER

Özel orman humusu ile formüle edilerek tohum ekimleri, yastıklarda viyollerde, köpüklerde kullanılan özellikle fide üretimi için formüle edilmiş bir karışım toprağıdır. Bünyesinde makro bitki besin maddeleri barındırır ve bu sayede kimyasal gübreye ihtiyaç duyulmaz. Sağlıklı organik ürünler için ideal bir üründür. Hastalık taşımaz ve sterildir. Su tutma kapasitesi yüksektir. Suyun ve gübrenin bitkiye düzenli geçişini sağlar.


KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekan bitkilerinde, saksı değişimlerinde, tohum ekimlerinde ve fide yetiştiriciliğinde viyollerde kullanım için uygundur.


Saksı değişimi

Genellikle her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında saksı ve toprak değişimi yapılmalıdır. Saksı değişiminde eski saksıdan bir boy daha büyük saksı seçilmelidir. Saksı dibine drenaj için bir avuç Nif Organik Cüruf konulması uygundur. Daha sonra bitkinin eski toprağı ve uzun kökleri temizlenir ve saksıya yerleştirilir. Nif Organik Süper Torf ile bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede bitki besin elementlerince zengin bir karışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır.


Fide ve tohum ekimlerinde

Saksı dibine deranaj için bir miktar cüruf veya çakıl konur ve üzerine Nif Organik Süper Torf eklenir. Fideler uygun aralıklarla dikilir ve sıkıştırılarak sulama yapılır. Viollere Nif Organik Süper Torf konularak ekim yapılır ve düzenli aralıklara sulanır.


Açık alan fide dikiminde

Fidan için açılan çukura 2/3 oranında Nif Organik Süper Torf ve 1/3 oranında Nif Süper Toprak ve bir avuç Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi karıştırılarak uygulanır. Dikim yapılarak fidan etrafı sıkıştırılır ve sulama yapılır.


Çim Bakımında

Çim alanlarındaki seyrek ve bozuk kısımlar her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında Nif Organik Süper Torf ve Nif Organik Çim Kapak Harcı ile tamir edilir.


KULLANIM ZAMANI

Fide ve tohum ekimleri sonbahar ve ilkbahar aylarında, saksı değişimleri ise bitkilerin uyku zamanı olan Ocak, Şubat ve Mart ayları olan yapılması uygundur.


ÖNERİLER

Bitkilerin sağlıklı gelişimi için ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Süper Torf ve Katı Çiftlik Gübresi ile destekleyiniz


ANALİZ DEĞERLERİ

pH 6,7 EC 1-2 mS/cm, Organik Madde oranı min %50Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.